ÖZEL OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Verilere bakarız, ağustos sonu, eylül başında nasıl bir tablo varsa hareket planımızı ona göre uygularız. Her türlü altyapımız ve imkanımız fazlasıyla var. İsteyen özel okul 15 Ağustos’ta faaliyet başlayabilir.’ dedi.

ÖZEL Eğitim Öğretim Derneği (ÖZDEBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) özel okullar için belirlediği açılış tarihi 17 Ağustos’a hazır olduklarını söyledi. Atalay, “Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Konya ili dışındaki bütün illerde, bir yasak gelmediği müddetçe, özel okullar 17 Ağustos’ta eğitim öğretime başlayacak. Ben öyle tahmin ediyorum ki, velilerimizin yüzde 90’a yakını çocuklarını okullara gönderecekler. Çünkü çocuklarda da böyle bir talep oluştu artık, okullarını özlediler” dedi.

BAKAN SELÇUK’TAN TEDBİR UYARISI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda. Lütfen, tedbir alalım.” ifadesini kullandı.

Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“(Okullar açılmasın) demek, maskesiz sokağa çıkmak, mesafesiz yaşamak ve hiçbir tedbiri umursamamak kadar basit. Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda. Lütfen, tedbir alalım.

Kategoriler: GenelGüncel Haber

Hasan Çetin

05 Şubat 1964 tarihinde Bartın İlimize bağlı Ulus İlçesi Balıcak Köyü Çamçı Mahallesinde dünyaya gelmişim. İlkokulun birinci sınıfını, kendi mahallemize yakın okul inşaatının bitmemesinden kaynaklanan sebeplerden dolayı başka bir köy okuluna giderek tamamladım. İlk öğretmenim İrfan ÇELTEK'ti. Daha sonra gittiğim okuldaki öğretmenim Ayten AYBAK, hayatıma yön veren öğretmenimdir. Köy okulundan Kastamonu Göl Öğretmen Lisesini kazanan bir öğrenci olarak, bu mesleğe aslında ilk adımımı atmış oldum. Altı yıllık Ortaokul ve liseden sonra Kastamonu Eğitim Yüksek Okulu'ndan mezun oldum. Biz öğretmenlere çıkarılan zorluklardan birisi olan YETERLİLİK SINAVI'nı kazandıktan sonra ilk görev yerim Hakkari İli Merkez ilçeye bağlı Bağışlı Köyü İlkokulu'ydu. 1986 yılında başladığım bu şerefli mesleği Hatay/Samandağ, Karabük İli Ovacuma-Yazıköy ve Safranbolu Merkezindaki Ünsal Tülbentçi İlkokulunda görev yapmaktayken 2017 yılında emekli oldum. Bir yıl eğitim-öğretimden uzak kaldıktan sonra halen Karabük İlimizdeki Özel Karabük Final İlkokulu'nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Kutsal olan Öğretmen değil, öğretmektir. Öğretmeyi seviyorum, öğretebilmenin kutsallığına inanıyorum. Sorumluluk alan, Empati duyguları gelişmiş, Vatan ve Milli duyguları kabarık, Atatürk Sevgisiyle yetişmiş, Ailesine bağlı, "ben olsaydım, ya olmasaydı? sorularıyla bezenmiş zihinler yetiştirmeye gayret ediyorum. Beni bu yolda yalnız bırakmayacağınız umudunu taşımak en büyük hayalim... Sevgiyle Kalın...

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder